Udostępnianie informacji o różnorodności Eukaryota z zasobów Instytutu Ochrony Przyrody Polskiej Akademii Nauk w ramach projektu IMBIO i ich znaczenie w ochronie przyrody
DOI:
https://doi.org/10.36921/kos.2021_2773Abstrakt
Instytut Ochrony Przyrody Polskiej Akademii Nauk (IOP PAN) digitalizuje i udostępnia część swoich zasobów informacji o różnorodności Eukaryota w ramach projek tu IMBIO (Integracja i mobilizacja danych o różnorodności biotycznej Eukaryota w zasobach polskich instytucji naukowych). Udostępniane dane pochodzące z notatek z badań terenowych pracowników Instytutu, dotyczą m.in. roślin cmentarzy Polski południowej, a także ważek Małopolski i Pojezierza Pomorskiego. Najwięcej rekordów danych (150000) dostarczają bazy danych Łąki w Karpatach Polskich i Atlas Ssaków Polski. Mamy nadzieję, że udostępnienie zasobów danych o różnorodności krajowych Eukaryota w ramach projektu IMBIO przyczyni się nie tylko do szerszego zainteresowania społeczeństwa nauką, ale również do efektywniejszej ochrony polskiej przyrody.
Pobrania
Pobrania
Opublikowane
Numer
Dział
Licencja
Prawa autorskie (c) 2021 Rita Rakowska
Utwór dostępny jest na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa – Użycie niekomercyjne – Bez utworów zależnych 4.0 Międzynarodowe.